Účastníci expedice

RNDr. Jiří Neustupa, Ph.D., *1976,
http://botany.natur.cuni.cz/neustupa
biolog a ekolog, odborný asistent katedry botaniky PřF UK. Ve své odborné praxi se zabývá se především ekologií a biologií bezcévných rostlin. Kromě odborných publikací týkajících se mj. i biodiverzity řas tropických deštných lesů jihovýchodní Asie publikuje i popularizační a cestovatelské články týkající se jeho cest do tropických oblastí. V letech 1998 - 2003 navštívil na celkem šesti cestách řadu přírodních oblastí Malajsie a Indonésie. V rámci pracovních výzkumů pracoval na výzkumu biodiverzity řas horských pralesů Malajského poloostrova. Zúčastnil se ale i několika expedic zaměřených na přechody pralesních území v Malajsii i Indonésii (1998 - Belum Forest, 2001 - přechod pohoří Bukit Barisan na střední Sumatře: Lempur (provincie Jambi)- Sungai Ipuh (prov. Bengkulu), 2002 - přechod hřebene pohoří Meratus v provincii Jižní Kalimantan na Borneu).

Mgr. Pavel Činčera, *1970,
geolog a ředitel neziskové organizace BEZK (viz http://www.bezk.ecn.cz). BEZK se zabývá především publikační činností zaměřenou na problematiku přírody, životního prostředí a jeho ochrany. Provozuje jeden z nejčtenějších internetových serverů v této oblasti (http://www.ekolist.cz) a vydává tištěný měsíčník EkoList. Pavel Činčera je členem řídícího výboru Českého národního komitétu UNEP. V minulosti se zúčastnil několika pracovních i sportovních expedic a pobytů.
V letech 1995 a 1997 provedl přechod největšího ostrova souostroví Špicberky, v roce 1998 pracoval ve střední Asii, v Uzbekistánu, jako manažer a odborný člen expertní skupiny, která realizovala školení v oblasti ochrany životního prostředí pro střední management veřejné správy (projekt Asijské rozvojové banky). V roce 2000 organizoval studijní pobyt uzbeckých expertů v ČR. V roce 2001 se zúčastnil expedičního přechodu hlavního sumatranského hřebene národním parkem Kerinci Seblat. Cestoval po Skandinávii a Rusku (s důrazem na arktické a subarktické oblasti), v současnosti pravidelně navštěvuje státy Blízkého východu (Turecko, Irán, Syrie).

Ing. Tomáš Werner, PhD., *1969,
po studiu na Českém vysokém učeni technickém pokračuje jako výzkumník ve stejném ústavu. Kromě zkoumání a ježdění po vědeckých konferencích, ma rád přírodu, a to o každou její stránku. To se často projevuje divokými výlety v době volna. Leccos už slezl a leckde už byl, dobrodružná turistika mu není cizí (Albánie, Malaysie, USA, Thajsko...). Umí výborně anglicky (1,5 roku stáž v Anglii).

Vít Kořínek, *1975,
student ČVUT, fakulty strojní. Jeho úkolem je péče o elektronické a technické vybavení expedice ve spolupráci s Ing. Tomášem Wernerem. Amatérský biolog, účastník přírodovědné expedice Sumatra 2001. Zkušenosti s cestováním po Mexiku, Turecku a Iránu. Amatérský horolezec a potápěč. Držitel řidičského oprávnění všech skupin, bude zajišťovat dopravu expedice na místě.